.::Genç Edebiyat::.
Hoşgeldiniz,Foruma ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım kriterlerini okuyunuz.Eğer üye olmak istiyorsanız "Kayıt Ol" butonuna tıklayınız.Eğer üyeliğiniz varsa,"Giriş Yap" butonuna tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
FORUM YÖNETİMİ

Bilgi ve İletişim İçin:edebiyatgenc@hotmail.com
Hoşgeldiniz,Foruma ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım kriterlerini okuyunuz.Eğer üye olmak istiyorsanız "Kayıt Ol" butonuna tıklayınız.Eğer üyeliğiniz varsa,"Giriş Yap" butonuna tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
FORUM YÖNETİMİ

Bilgi ve İletişim İçin:edebiyatgenc@hotmail.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çaylak Edebiyatçıların Gayrı Meşhur Toplanma Platformu

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesYeni MesajlarKayıt OlGiriş yapBiz Kimiz?...

Adana'da Okullara Grip Tatili

YazarMesaj
Fırat
Genel Yönetici
Genel Yönetici
Fırat

Erkek Mesaj Sayısı : 33

Adana'da Okullara Grip Tatili Empty
MesajKonu: Adana'da Okullara Grip Tatili   Adana'da Okullara Grip Tatili EmptyC.tesi Kas. 21, 2009 9:24 am

Grip Nedeniyle Okula Gidemeyen 40 Bin Öğrenci Adana'da Bayram Tatilini Uzattırdı

Adana'da devamsız öğrenci sayısı 40 bine ulaşınca okullar bayram sonuna kadar tatil edildi. Okullarda devamsızlık yüzde 10'u buldu. Kentte 40 bin öğrenci grip nedeniyle devamsız durumuna düştü.
Vali İlhan Atış, bu gelişmelerin ışığında öğrencilerin kalabalık ortamlardan biraz uzak kalması için okulları tatil ettiklerini söyledi. Vali Atış, "Okullarımızı bayram sonuna kadar tatil ettik. Onların portakal, mandalina ve greyfurt yiyerek sağlıklı bir şekilde okullarına dönmelerini istiyoruz." şeklinde konuştu.

Atış, yaklaşan bayram öncesi il genelindeki tüm okullar ile dershanelerin İl Umumi Hıfzıssıhha Komisyonu kararıyla 23-24-25 ve 26 Kasım tarihlerinde tatil edildiğini ifade etti. Atış, eğitim ve öğretime 1 Aralık Salı günü yeniden başlanacağını bildirdi.

Eğitim Bir Sen Adana 2 No'lu Şube Başkanı Ali Uslu, sendika olarak daha önce İl Sağlık Müdürlüğü'ne okulların tatil edilmesi konusunda talepte bulunduklarını söyledi. Uslu, "Hastalığın yayılmasını engellemek daha önemliydi. Okullarda devamsızlık oranı yükselmişti. Eğitim öğretimini olumsuz etkilemişti. Bayramdan sonra öğrenciler dinlenerek daha iyi bir başlangıç yapacak. Bu tatil çok iyi düşünüldü." dedi.

Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Sezer, tatili çocukların sağlığı açısından olumlu bir karar olarak değerlendirdiklerini söyledi. Sezer, "Grip konusunda detaylı bir bilgi verilmeli. Hangi bölgelerde salgın yoğunsa bilgilendirilmeliyiz. Bu konuda tedbir almalıyız." dedi.

15-20 gündür okulları gezdiğini ve öğrencilerin grip aşısı yaptırmak istemediğini anlatan Sezer, "Okullarda aşı yaptıran öğrenci sayısı yüzde 3. Aşı vurdurmayı kabul etmiyorlar. Bir okulda 2 bin öğrenci arasında en fazla 50 kişi çıkıyor." şeklinde konuştu.

25 Kasım'da iş bırakma eylemine gideceklerini ancak araya tatilin girdiğini söyleyen Sezer, "Eylem kararımız vardı. Eylem kararımız etkilenmeyecek. Devlette eğitim öğretim yapılan yerler tatil edildi. Eylem kararımız devam ediyor. Biz arkadaşlarımıza destek vereceğiz." ifadesini kullandı.

Eğitim Sendikası Adana Şube Başkanı Güven Boğa ise tatili doğru bulmadığını söyledi. Boğa, "Domuz gribi yalnızca eğitimle alakalı bir durum değil. Ciddi bir yaygınlaşma yok. Estirilen Domuz Gribi atmosferi nedeniyle çocuklarınını aileler okula göndermek istemiyor. Devamsızlık bu nedenle. Panik havası var. 40 bin devamsızlık çocukların hasta olduğu anlamına gelmiyor. Doğru bir karar değil. Kararın gözden geçirilmesi gerekiyor." dedi.

Tatille, Adana'da ve Türkiye geneli gerçekleşecek 25 Kasım grevinin altının boşaltıldığını iddia eden Boğa, "Eğitim-iş kolundaki tatille Adana'daki grev görüntüsü önüne geçilmek isteniyor. Öğretmenler okula gitmeyecek. Kamu iş kolunda grev gerçekleşecek ancak tatille birlikte eğitim iş kolunda grevimiz sıkıntıya girdi." şeklinde açıklamalarda bulundu.

http://www.haberler.com/grip-nedeniyle-okula-gidemeyen-40-bin-ogrenci-haberi/
http://www.gencedebiyat.yetkin-forum.com

Adana'da Okullara Grip Tatili
1 sayfadaki 1 sayfası